نایب رئیس اتاق ایران و چین و رئیس کمیسیون واردات اتاق ایران: لایحه اصلاح مالیاتی دولت را یک مالیاتچی عصبانی نوشته است


خبرگزاری فارس: عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: لایحه مالیاتی دولت را یک مالیاتچی عصبانی نوشته است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مجید‌رضا حریری امروز در بیست و سومین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: زمان اصلاحات مالیاتی خیلی مهم است، باید دولت توجه کند که آیا شرایط فعلی برای انجام این کار مناسب است، یا خیر؟
وی افزود: طرح تحول اقتصادی 7 محور داشته است که شاه بیت آن هدفمندی یارانه‌ها بود و به این نتیجه رسیدیم که فعلا اجرا نشود.
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: چرا دولت به دنبال طرح‌های درآمدزا در طرح تحول اقتصادی است، به نظر ما امروز شرایط مناسبی برای اصلاحات مالیاتی نیست.
حریری افزود: برای اصلاحات مالیاتی باید الزامات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در نظر گرفته شود.
وی گفت: اگر قرار است قانون مالیات اصلاح شود، باید یک قانون جامع تدوین شود، نه اینکه قانون فعلی را وصله پینه کنند و برای نوشتن طرح جامع مالیاتی هم باید استراتژی توسعه اقتصاد ملی در نظر گرفته شود که این اتفاق نیفتاده است.
وی افزود: به نظر می‌رسد لایحه اصلاح مالیاتی را یک مالیاتچی عصبانی نوشته است که این دیدگاه برای وصول مالیات بد نیست، اما برای نوشتن طرح جامع مالیاتی بسیار دست پایین است.
حریری همچنین افزود: گفته می‌شود کمیسیون اقتصادی مجلس لایحه مالیاتی را از دستور خارج کرده است.
همچنین پدرام سلطانی در این نشست گفت: قرار است کمیسیون ویژه‌ای برای بررسی لایحه اصلاح قانون مالیاتی در مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.