در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس وزیر اقتصاد:نرخ ارز در لایحه بودجه 92کمتر از نرخ مبادلاتی است

خبرگزاری فارس: وزیر اقتصاد با بیان اینکه نرخ ارز مرکز مبادلات نرخ رسمی دلار کشور است، گفت: نرخ ارزی که در لایحه بودجه پیشنهاد شده قریب به یقین کمتر از نرخ مرکز مبادلات است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید شمس‌الدین حسینی در حاشیه نشست دومین سالگرد هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد نرخ مرکز مبادلات ارزی و نرخ ارز در بودجه گفت: نرخ مرکز مبادلات نرخ رسمی دلار در کشور است و نرخ ارز در لایحه بودجه یک نرخ محاسباتی است که قریب به یقین کمتر از نرخ مرکز مبادلات خواهد بود.
وزیر اقتصاد در مورد اینکه نرخ ارز و قیمت نفت در لایحه بودجه چه میزان است گفت: هنوز بحث‌های متعدد در مورد لایحه بودجه 92 انجام می‌شود و تصمیم‌گیری در این مورد انجام نشده اما آنچه یقین دارم این است که نرخ ارز در لایحه بودجه کمتر از مرکز مبادلات ارزی خواهد بود.
حسینی همچنین گفت:علیرغم تحریم سرمایه‌گذاری خارجی در کشور از رشد مناسبی برخوردار بوده که تا پایان سال آمار رسمی آن از طرف سازمان سرمایه‌گذاری خارجی اعلام خواهد شد.
حسینی تأکید کرد: دولت پروژه‌های زیربنایی مانند خط آهن سراسری انجام می‌دهد که از این طریق هزینه تمام شده تولید‌کنندگان و صنعتگران کاهش پیدا می‌کند.