گشایش ال‌سی طرح‌های فولادی استانی تا پایان امسال

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با اشاره به اینکه ال‌سی دو طرح دیگر فولادی نیز تا هفته آینده باز می‌شود، گفت: امیدواریم تا پایان امسال ال‌سی همه طرح‌های فولادی استانی گشایش شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی کرباسیان امروز یکشنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با بانک تجارت برای تامین مالی واردات 120 دستگاه ماشین آلات معدنی اظهار کرد: از شهریور ماه امسال پیگیر گشایش ال‌سی هفت طرح فولادی هستیم و مسائل ما با چینی‌ها حل شده است. در همین راستا ال‌سی طرح‌های فولاد سفیددشت و قائنات گشایش شده و در مورد طرح فولاد نی‌ریز نیز چند هفته پیش با شرکت سرمایه‌گذاری غدیر برای مشارکت 65 - 35 درصد به توافق رسیدیم.
وی با اشاره به اینکه تغییر بانک عامل طرح‌های فولادی باعث شد تا گشایش ال‌سی این طرح‌ها سه ماه به طول بینجامد، اظهار کرد: هم‌اکنون بانک صنعت به عنوان بانک عامل طرح‌های فولادی فعالیت می‌کند و دلیل تاخیر در امور مربوط به طرح‌های فولادی هم تغییر بانک عامل بود وگرنه نه ما مشکلی داشتیم و نه طرف چینی‌.
وی با اشاره به اینکه کل ارزش ال‌سی طرح‌های فولادی بالغ بر 1.8 میلیارد یورو می‌شود، ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال کل ال‌سی طرح‌های فولادی گشایش شود.
رئیس ایمیدرو در ادامه با بیان اینکه تاکنون 100 هزار کیلومترمربع کار اکتشافی در کشور انجام شده و ما در ایمیدرو نیز 200 هزار کیلومتر کار اکتشافی تعریف کرده‌ایم، اظهار کرد:‌ تاکنون برای 12 هزار کیلومتر کار اکتشافی در سنگان با سازمان زمین شناسی قرارداد امضا کرده‌ایم. قرار است تا دو هفته آینده کار 30 هزار کیلومتر اکتشاف نیز در منطقه بلوچستان نهایی شود. به گفته وی هم اکنون ارزش ذخایر معدنی ایران در حدود 700 میلیارد دلار بوده که با انجام کارهای اکتشافی این رقم قابل افزایش به بیش از 1000 میلیارد دلار خواهد بود. ضمن اینکه تنوع مواد معدنی موجود در کشور نیز قابل افزایش به بیش از 70 نوع خواهد بود.

خبرگزاری ایسنا