ایمیدرو و بانک‌های ملت و تجارت انجام دادند؛ تفاهم 3600 میلیارد ریالی برای کمک به بخش معدن

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به منظور خرید ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن، با دو بانک تجاری برای پرداخت 3600 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به معدنکاران توافق کرد.
به گزارش ایسنا، با تخصیص این تسهیلات معدنکاران خواهند توانست نسبت به خرید ماشین آلات و تجهیزات نو و دست دوم معدنی اقدام کنند.
طبق اعلام ایمیدرو از کل تسهیلات مذکور 2000 میلیارد ریال را بانک ملت و 1600 میلیارد ریال را بانک تجارت تامین خواهند کرد.
تسهیلات یاد شده در قالب تفاهمنامه امضا شده سه جانبه بین ایمیدرو، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و بانک های مذکور به معدنکاران بخش خصوصی پرداخت خواهد شد.
معاون وزیر و رییس هیات عامل ایمیدرو در این زمینه گفت: نرخ سود این تسهیلات مطابق تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن است اما ایمیدرو بسته به نوع معادن و راهبردی بودن آن بین 2 تا 10 درصد یارانه برای معدنکاران درنظر گرفته است.
مهدی کرباسیان یکی از سیاست های ایمیدرو را دعوت از سرمایه گذاران بخش معدن و صنایع معدنی ذکر کرد و افزود: هدف کلی ایمیدرو تخصیص 25000 میلیارد ریال تسهیلات برای تامین ماشین آلات و تجهیزات معدنی است که در صورت توافق طرفین(بانک های عامل)، طرح مذکور برای سال های آینده قابل تمدید خواهد بود.
وی گفت: حمایت از بخش معدن جزو تکالیف دولت است و از این رو ایمیدرو تلاش دارد تا در این حوزه با انجام کارجهشی به رونق هر چه بیشتر بخش معدن و صنایع معدنی کمک کند.
کرباسیان تصریح کرد: ایمیدرو از طریق صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی حمایت از معدنکاران کوچک و متوسط بخش خصوصی را در برنامه دارد.