اتصال هنگ کنگ و منطقه جدید شیونگان توسط قطار سریع السیر


منطقه جدید شیونگان در 100 کیلومتری جنوب پکن که توسط دولت مرکزی چین به عنوان شهر نمونه راه  اندازی شد توسط قطار سریع السیر به منطقه اداری ویژه هنگ کنگ متصل خواهد شد.

اداره راه آهن پکن (BRA) از برنامه های عملیاتی جدید در تعطیلات آخر هفته پیش رو از جمله خدمات قطار سریع السیر مستقیم از تیانجین به هنگ کنگ با توقف در ایستگاه بای یانگ دیان مرکز منطقه جدید شیونگان خبر داد .

به عبارتی ساکنان شیونگان می تواند با استفاده از قطار سریع السیر مستقیماً به هنگ کنگ بروند. قبلاً افراد برای سفر به هنگ کنگ می بایست به پکن و تیانجین سفر می کردند.

منطقه جدید شیونگان واقع در شمال استان هبی چین از 3 بخش رونگ چنگ ، آنشین و شیونگان می گذرد .

قطار جدید از ایستگاه غربی تیانجین حرکت خود را آغاز می کند  و با عبور از استان های هنان ، هوبی و هونان و گواندونگ به هنگ کنگ می رسد .

اداره راه آهن پکن تعداد دفعات این خدمات را مشخص نکرده است .

این خط منطقه پکن – هبی – تیانجین را به منطقه بندرگاهی گواندونگ – هنگ کنگ – ماکائو متصل می کند . 85 ایستگاه قطار در سرزمین اصلی چین به واسطه این خدمات مستقیماً به هنگ کنگ متصل می شود.

چین در سال 2017 از برنامه راه اندازی منطقه جدید شیونگان رونمایی کرد . ساخت منطقه جدید شیونگان بخشی از راهبرد هزاره چین در راستای پیشبرد توسعه یکپارچه منطقه پکن – تیانجین – هبی معرفی شد.

منبع : گلوبال تایمز