معاون رئیس جمهوری: رونق تولید سیاست راهبردی دولت است

معاون امور پارلمانی رییس‌جمهوری روز یکشنبه در آیینی بزرگترین واحد تولید ورق اچ دی اف (HDF) استان مازندران را در شهرستان نکا راه اندازی و تاکید کرد: رونق تولید سیاست راهبردی دولت است.

واحد تولیدی رهاسان در شهرک صنعتی نکا، با سرمایه گذاری 80 میلیارد تومانی و اشتغال مستقیم برای 155 نفر امروز ( یکشنبه) با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری، استاندار مازندران و هیات همراه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

امیری، عصر یکشنبه در افتتاح واحد تولیدی ورق اچ دی اف  HDF  استان مازندران در شهرستان نکا گفت: امروز در استان مازندران شاهد افتتاح واحد بزرگ تولید در بودیم که باید از کارآفرین و مسوولان تشکر کرد در شرایطی که تحریم هستیم؛ چنین صنعتی به سامان می‌رسد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری اظهار داشت: مهمترین سیاست راهبردی دولت، رونق تولید و استفاده از ظرفیت‌های معطل مانده واحدهای تولیدی است و نحوه رونق تولید ، مشکلات بانکی و آیین نامه ای و اصلاح امور در دستور کار دولت قرار گرفت.

امیری افزود: 88 لایحه به مجلس تقدیم شد که البته در مدت باقیمانده مجلس به  بررسی این تعداد نمی رسیدیم و لوایح اولویت دار انتخاب و تلاش شد به این لوایح رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه اغلب لوایح در بخش های مختلف تولید، رونق تولید، ارتقاء معیشت، ایجاد اشتغال و رونق واحدهای تولیدی بوده است، گفت: تلاش شد واحدهایی که تعطیل و یا از ظرفیتهای مختلف آن درست استفاده نمی شد؛ مورد توجه قرار گیرند.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: برخی از گره ها در صنایع وجود دارد که نیازمند تصمیمات مقامات محلی است که باید با هم اندیشی برطرف شود و برخی تصمیمات در سطح استان و ملی و اصلاح آیین نامه است که با اعلام مقامات محلی در دولت تصمیم گیری می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در این مراسم با اعلام اینکه راه اندازی واحدهای تولیدی متوقف شده، مهمترین برنامه سال جاری ماست؛ یادآور شد: تلاش داریم تا واحدهایی که 20 تا 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارند به 70 درصد پیشرفت و به آستانه بهره برداری برسند.

حسینقلی قوانلو گفت: سال گذشته 560 میلیارد تومان پروانه بهره برداری صنایع در مازندران صادر شد و امسال تلاش داریم تا این ظرفیت به 1000 میلیارد تومان برسد و در سال آینده شاهد دو برابر این مقدار از ظرفیت باشیم.

HDF  مخفف کلمات High density fiberboard می باشد. اچ دی اف نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می شود و چگالی آن بالای 800 کیلوگرم برمترمکعب می باشد.

ورق اچ دی اف در پشت و روی تخته‌های چوبی پرس می شود. در کارخانه های تولید کننده درب، ورق اچ دی اف را به وسیله دستگاه ممبران با PVC نیز روکش می کنند و درب های با نام درب پی وی سی و یا درب اچ دی اف روکش پی وی سی به بازار عرضه می کنند. قیمت درب اچ دی اف به نسبت ارزان تر از دربهای دیگر میباشد.

 

ایرنا