حضور ایران در شانزدهمین نمایشگاه مجازی صنایع فرهنگی چین


 

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی مجازی صنایع فرهنگی «شن جن» چین روز دوشنبه ۲۶ آبانماه ( ۱۶ نوامبر۲۰۲۰) با حضور ایران گشایش یافت. این نمایشگاه به دلیل همه گیری و پاندمی ویروس کرونا برای اولین بار در تاریخ این کشور به صورت مجازی برگزار می شود.

از سال ۲۰۰۴میلادی تاکنون، این نمایشگاه سالانه به یکی از بزرگ ترین و بانفوذترین نمایشگاه های صنعت فرهنگی کشور چین تبدیل شده است؛ قرار بود این نمایشگاه در ماه مه سال جاری میلادی برگزار شود، اما به دلیل همه گیری بیماری کووید-19 زمان برگزاری آن تا این ماه (نوامبر) آن هم به صورت مجازی به تعویق افتاد. با وجود کرونا، کانال های ابداعی و خلاقانه در حال تسهیل برگزاری این نمایشگاه هستند به طوری که شرکت کنندگان در این رویداد در مقایسه با سال گذشته میلادی ۴۰ درصد بیشتر شده اند؛ مجموعا ۳هزار و ۲۴۳شرکت از ۳۰ منطقه و کشور از جمله ایران، ژاپن، فرانسه و برزیل با بیش از ۲۱هزار غرفه دار در این نمایشگاه آنلاین شرکت کرده اند.

بر اساس هماهنگیهای انجام شده توسط اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین ، این  اتاق  با حضور در این نمایشگاه مجازی ۵روزه، به عنوان غرفه دار به  معرفی کشور ایران و محصولات صنایع دستی ایرانی می پردازد.