نرخ تورم چین به 6.1 درصد رسید

خبرگزاری فارس: وزارت بازرگانی چین اعلام کرد نرخ تورم این کشور طی ماه سپتامبر کاهش یافته و به 6.1 درصد رسیده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ وزارت بازرگانی چین در ادامه افزود شاخص قیمت مصرفی در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد 6.1 درصدی داشت در حالی که این نرخ در ماه اوت 6.2 درصد بوده است.
بر اساس این گزارش گر چه نرخ تورم چین طی ماه سپتامبر نسبت به اوت کاهش داشته است ولی میانگین قیمت مواد غذایی در این کشور همچنان بالا است و فشار اقتصادی زیادی به مردم این کشور وارد می شود .
مقامهای چینی به شدت نگران افزایش فشارهای تورمی و تاثیر منفی آن بر بی ثباتی اجتماعی هستند . دولت چین در تلاش است با اعمال سیاستهای کنترلی نرخ تورم را به عدد ثابت چهار درصد نزدیک کند  .
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افزایش ارزش یوان در برابر دلار و یورو می تواند تا حد زیادی مانع از افزایش فشارهای تورمی در چین شود ولی افزایش ارزش یوان نیز از طرفی موجب کاهش قدرت رقابت شرکتهای چینی در بازارهای بین المللی خواهد شد .
بانک مرکزی چین برای مقابله با فشارهای تورمی طی ماههای گذشته بارها نرخ بهره بانکی و نرخ ذخیره قانونی بانکها را افزایش داده است.
خبرگزاری فارس
خبرگزاری فارس: وزارت بازرگانی چین اعلام کرد نرخ تورم این کشور طی ماه سپتامبر کاهش یافته و به 6.1 درصد رسیده است.به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ وزارت بازرگانی چین در ادامه افزود شاخص قیمت مصرفی در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد 6.1 درصدی داشت در حالی که این نرخ در ماه اوت 6.2 درصد بوده است.بر اساس این گزارش گر چه نرخ تورم چین طی ماه سپتامبر نسبت به اوت کاهش داشته است ولی میانگین قیمت مواد غذایی در این کشور همچنان بالا است و فشار اقتصادی زیادی به مردم این کشور وارد می شود .مقامهای چینی به شدت نگران افزایش فشارهای تورمی و تاثیر منفی آن بر بی ثباتی اجتماعی هستند . دولت چین در تلاش است با اعمال سیاستهای کنترلی نرخ تورم را به عدد ثابت چهار درصد نزدیک کند  . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افزایش ارزش یوان در برابر دلار و یورو می تواند تا حد زیادی مانع از افزایش فشارهای تورمی در چین شود ولی افزایش ارزش یوان نیز از طرفی موجب کاهش قدرت رقابت شرکتهای چینی در بازارهای بین المللی خواهد شد . بانک مرکزی چین برای مقابله با فشارهای تورمی طی ماههای گذشته بارها نرخ بهره بانکی و نرخ ذخیره قانونی بانکها را افزایش داده است.
خبرگزاری فارس