كالاهای وارداتی از چین دارای تائیدیه استاندارد این كشور هستند

 

 

تهران - معاون سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تمام كالاهای وارداتی از چین، تائیدیه استاندارد این كشور را دارا هستند.
'بهادركاظمی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص عملیاتی شدن توافقات انجام شده با سازمان استاندارد كشور چین در خصوص كنترل كالاهای صادراتی این كشور به ایران، اظهار داشت: توافقات صورت گرفته در حال انجام است و كلیه كالاهای وارداتی از این كشور از لحاظ استاندارد بودن و داشتن كیفیت لازم در مبدا مورد بررسی قرار می گیرند.
وی ادامه داد: البته در فاز اول اجرای این طرح، خود ما نیز كالاهای وارداتی از این كشور را در گمرك مورد بررسی قرار می دهیم تا از استاندارد بودن آنها مطمئن شویم.
وی افزود: خوشبختانه تاكنون تمام موارد ورودی به كشور كه استاندارد چین آنها را تائید كرده، مورد تائید ما نیز بوده و هیچ موردی مبنی بر تخلف از اجرای توافقات انجام شده، مشاهده نشده است.
معاون سازمان ملی استاندارد ایران، تاكید كرد: تمام كالاهایی كه می خواهند از این كشور وارد ایران شوند، باید در مبدا موفق به دریافت تائیدیه سازمان استاندارد این كشور شوند و در غیر این صورت از ورود آنها به كشور جلوگیری می شود.
وی افزود: البته مواردی نیز وجود داشته كه از مبدا ثالث وارد كشور شده و استاندارد نبوده كه برخوردهای لازم با آنها صورت گرفته است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 80080629