آمادگي ايران براي همكاري با تلویزیون ملی چین


معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رأس یک هیأت رسانه‌يی در سفر به کشور چین که به دعوت تلویزیون ملی چین صورت گرفت از ساختمان جدید این شبکه به عنوان اولین میهمانان خارجی بازدید کرد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، محمدجعفر محمدزاده در این بازدید مورد استقبال سون یوشیو - معاون ريیس کل تلویزیون ملی چین CCTV - قرار گرفت و از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با حضور در استودیو شبکه تلویزیون ملی چین به گزارش مدیر این شبکه از روند آماده‌سازی کانال 5 CCTV برای تهیه خبر و گزارشی از بازی‌های المپیک لندن گوش فرا سپرد.
محمدزاده در پایان این بازدید پس از مصاحبه اختصاصی با تلویزیون ملی چین، نماد ساختمان این تلویزیون را از سون یوشیو دریافت کرد.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با سون یوشیو - معاون ريیس کل تلویزیون ملی چین - گفت: ما از پیشرفتهای CCTV خرسندیم و در راستای تقویت روابط دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین آماده هرگونه همکاری در زمینه تقویت فعالیت‌های CCTV در ایران و منطقه هستیم.
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در ابتدای این دیدار با اشاره به وضعیت رسانه‌يی جهان اظهار كرد: اغلب رسانه‌های بزرگ جهان اکنون نه در دست ملت‌های بزرگ بلکه در اختیار نظام سلطه است و از همین رو رسانه‌های صلح‌طلب و عدالت‌جو وظیفه دارند صدای واقعی ملت‌‌ها که همانا ندای صلح و عدالت جهانی است را به گوش تمامی مردم دنیا برسانند.
محمدزاده افزود: امروز نظام سلطه فارق از خواسته‌های مردم دو هدف اساسی که همانا کسب ثروت و قدرت برای اعمال مدیریت خود بر جهان است را دنبال می‌کند. نظام سلطه برای رسیدن به این دو هدف از رسانه‌ها برای فریب افکار عمومی و عدم توجه آنان به نیات خود بهره می‌برد و تا زمانی که قدرت رسانه در اختیار نظام سلطه است نخواهند گذاشت که صدای صلح و عدالت در جهان به گوش برسد.
محمدزاده با اشاره به جنایات نظام سلطه در نقاط مختلف جهان از جمله افغانستان و عراق گفت: در حالی که چنین جنایاتی در دنیا رخ می‌دهد دوربین رسانه‌های نظام سلطه هیچ‌گاه واقعیت‌ها را منعکس نمی‌کنند و کمترین ارزشی برای جان مردم قائل نیستند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی تصریح کرد: هدف نظام سلطه از تجاوز به افغانستان و بمباران شمال پاکستان کشاندن ناامنی به شرق و جنوب شرق آسیاست و در چنین شرایطی رسانه‌های قدرتمند وابسته به کشورهای بزرگی همچون چین که سابقه شرارت و تجاوز ندارند برای بیان واقعیت‌های جهانی می‌بایست حضور پر رنگ‌تری در عرصه اطلاع‌رسانی داشته باشند و توسعه فعالیتهای CCTV در کشورهای مختلف فرصت خوبی برای دعوت به صلح و عدالت جهانی است.
محمدزاده در پایان خاطر نشان کرد: هیچ رسانه‌ای در جهان مخاطب یک میلیاردی مانند CCTV ندارد لذا این شبکه بايد این فرصت را مغتنم شمرده و در راه برقراری صلح و عدالت جهانی گام بردارد.


خبرگزاری ایسنا