در گفت‌وگو با ایسنا عنوان شد: ممنوعیت صادرات برخی از اقلام با هدف جلوگیری از هدر رفتن منابع خام

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: طبق دستورات ابلاغی از سوی سازمان توسعه تجارت، صادرات برخی از اقلام ممنوع شده و هدف از این اقدام جلوگیری از هدر رفتن منابع خام است.
یونس حسین‌نژادیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان، عنوان‌ کرد: این تصمیم امکان خوبی را فراهم می‌کند که مواد خام را س از فراوری و بسته‌بندی در بازار داخل با استفاده از صنایع تبدیلی داخلی به کشورهای دیگر صادر کنیم، زیرا هم اشتغال‌زایی را در بازار داخل ایجاد می‌کند و هم از فروش مواد خام با ارزش کمتر نسبت به محصولات بسته‌بندی جلوگیری می‌کند و با این اقدام ارزش افزوده بیشتری برای استان حاصل می‌شود.
وی افزود: با این اقدام مطمئنا ثبات خوبی را در آینده خواهیم داشت و با توجه به رشد چند ماه اخیر صادرات محصولات غیرنفتی، امیدواریم روند افزایش به همین منوال پیش رود.
معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان‌ کرد: بخشی از صادرات بعد از تامین نیاز داخلی و با صدور مجوز از سوی دبیر کارگروه کنترل بازار انجام خواهد شد و بخش دیگر 22 قلم کالا از جمله مربا، باطری خودرو، ماکارونی، خوراک دام، نان، برنج، حبوبات، زعفران و سبوس از میزان چهار تا 100درصد انجام و پس از پرداخت عوارض صادر خواهند شد.
حسین‌نژادیان خاطرنشان‌کرد: گندم، آرد گندم، گوشت قرمز، کنجاله سویا، دانه‌های روغنی، روغن‌های خام، خوراک دام و دام‌های سبک و سنگین از جمله کالاهایی هستند که به دلیل خام‌بودن شامل ممنوعیت صادرات هستند.