عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران: رئیس جمهور آینده برنامه زمان‌‌دار داشته باشد/مدیریت با معجزه پیش نمی‌رود

نایب رئیس اتاق  ایران و چین وعضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: رئیس جمهور آینده برنامه زمان‌بندی شده اقتصادی داشته باشد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مجیدرضا حریری  در بیست و هشتمین نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران اظهار داشت:  اینکه از عملکرد دولت نهم و دهم حسابرسی عملیاتی صورت می‌گیرد اتفاق خوبی است، اما باید مشخص کنیم که انتقاد ما از رئیس جمهور آینده است یا از نظام آینده، البته منظور من این است که نظام مربوط به شخص خاص نمی‌شود بلکه همه مردم ایران نظام را تشکیل می‌دهند اما این سئوال مطرح است که چرا این حسابرسی بعد از دولت اصلاحات صورت نگرفت چرا در سال 88 و پس از پایان دولت نهم صورت نگرفت.
وی افزود: چرا زمانی که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دستخوش تغییر شد عکس‌العمل نشان ندادیم. همه سکوت کردیم بیشتر تماشاچی بودیم و کف زدیم و هورا کشیدیم. برای یک فردی اتوبان فراهم کرده و یک ماشین بی‌ترمز را به او دادیم تا او گاز بدهد حالا که ماشین تصادف کرده است، می‌گوییم چرا گاز داده‌ای.
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: زمانی که رئیس دولت گفت من برنامه چهارم را قبول ندارم آیا کسی بود که بگوید چرا قبول نداری. رئیس جمهور باید براساس قانون کشور را اداره کند در گزارش تفریق میلیاردها تومان بدون سند بود اما هیچ کس چیزی نگفت. هیچ کدام نپرسیدیم که نمود بیرونی درآمدهای نفتی چه بوده است اگر واقعاً در کشور تراز مالی وجود ندارد باید رسیدگی کند این موضوع مربوط به مدیریت نیست باید حسابرسی مالی صورت گیرد.
وی افزود: رئیس جمهور آینده باید به مشارکت آحاد جامعه اعتقاد داشته باشد. مملکت برای مردم است اقتصاد را باید مردم اداره کنند و دولت نهادهای عمومی و نهادهای نظامی باید از اقتصاد بیرون برود، دولت نهم و دهم یک سری منازعات فرعی با دنیا ایجاد کرد باید از ایجاد تنش خودداری شود. در حال حاضر در دنیا هستند کشورهایی که حاضر به معامله با ما نیستند اما مردم چه تقصیری دارند.
حریری گفت: رئیس جمهور آینده باید آنقدر شهامت داشته باشد که بگوید وضعیت فعلی قابل جبران در 8 سال آینده نیست، نمی‌توان گفت تورم 40 درصدی در سال 92 از بین می‌رود از دولت آینده نباید انتظار معجزه داشت مدیریت با معجزه پیش نمی‌رود بلکه با برنامه پیش می‌رود.
وی افزود: رئیس جمهور آینده باید برنامه زمان‌بندی داشته باشد. بین افرادی که نامزد شده‌اند آیا کسی وجود دارد که این شهامت را داشته باشد و بگوید که دولت 45 هزار تومان می‌دهد اما 90 هزار تومان پس می‌گیرد.