تسلیم استوارنامه سفیر جمهوری اسلامی ایران به رییس جمهوری چین

«علی اصغر خاجی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در چین، در تالار بزرگ خلق چین طی ملاقات و در یک مراسم رسمی، استوارنامه خود را تسلیم رییس جمهوری این کشور کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، در این دیدار آخرین تحولات روابط دو جانبه مورد بررسی قرار گرفت و طرفین بر لزوم گسترش هرچه بیشتر همکاری ها در ابعاد مختلف تاکید کردند.

رئیس جمهوری چین در این ملاقات ضمن ابراز خرسندی از گفت وگوهای سازنده خود که طی دو دیدار سال جاری با رییس جمهوری کشورمان داشته است، تصریح کرد: چین و ایران دارای روابط استراتژیک بوده و وی بر این باور است که روابط دو کشور از روند روبه گسترش برخوردار بوده و چین برای روابط با جمهوری اسلامی ایران اهمیت بالایی قایل است.

در این ملاقات «علی اصغر خاجی» سفیر کشورمان، روابط دو کشور را تاریخی و راهبردی خواند و بر اراده مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران بر گسترش و توسعه مناسبات فی مابین در عرصه های مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

وی در پایان با اشاره به توافقات دو طرف جهت انجام سفر رییس جمهوری چین به کشورمان، تاکید کرد این سفر می تواند نقطه عطفی در روابط تاریخی دو کشور باشد.

 خبرگزاری ایرنا