شانگهای درصدد تقویت تولیدات هوشمند

استانداری شانگهای در تلاش برای تقویت بخش تولید از برنامه خود درخصوص تحول و توسعه اقتصاد فیزیکی برای توسعه کیفی طی 3 سال آینده رونمایی کرد.
طبق این برنامه ، سرمایه گذاری توسعه فناوری در شانگهای در سال 2018 به 69 میلیارد یوان (10/96 میلیارد دلار) خواهد رسید و تولیدات هوشمند ، خودروهایی با سوخت جدید و خودروهای هوشمند متصل به شبکه ، هوانوردی و فناوری اطلاعات نسل جدید را شامل می شود.
هدف این برنامه هوشمندسازی تولیدات ، افزایش کیفیت و ایجاد محیط یکپارچه ، خدمات محور ، عالی و دوستانه است . شانگهای در نظر دارد تا سال 2020 حدود 100 پروژه نمایشی در 6 بخش راه اندازی کند و 5000 پروژه اصلاح فناوری را ارتقا دهد.
به گفته چن مینگبو رئیس کمیسیون اقتصاد و فناوری اطلاعات استانداری شانگهای ، شانگهای در سال جاری از 200 پروژه آزمایشی در بخش زمینه های مختلف پرده برداری می کند و 1700 اصلاح فناوری محور را آغاز خواهد کرد.
به گفته وو چینگ معاون شهردار شانگهای توسعه صنعت و تولید ضرورتی برای شانگهای محسوب می شود زیرا توسعه صنعت و تولید اساس اقتصاد فیزیکی است.
به گفته وو قدرت شانگهای به تحقیق و توسعه ، تجهیزات ، مدیریت ، تولید ، کارمندان توانمند ، فضای بازار ، موقعیت ، تجارت و ترابری بستگی دارد که به عنوان یک کل آینده شانگهای به عنوان کلان شهر جهانی متمایز از نیویورک ، لندن و توکیو را تضمین می کند .
شانگهای زادگاه اصلی صنعت داخلی چین در حال حاضر است و برندهای چینی متعددی که به دلیل کالاهای با کیفیت کلاسیک معروف شده اند در این استان ایجاد شدند.
سرمایه گذاری توسعه فناوری 61 درصد از مجموع سرمایه گذاری صنعتی سال گذشته را به خود اختصاص داد که نسبت به سال 2008 حدود 47 درصد افزایش داشت و به عامل اصلی توسعه و بازسازی صنعتی شانگهای تبدیل شد.
با توجه به حمایت مالی 14/5 میلیارد یوانی دولت ، 232/1 میلیارد یوان در 1496 توسعه صنعتی در بازه سال های 2009 تا 2017 سرمایه گذاری شد که از این مبلغ 62/9 میلیارد یوان در سال گذشته سرمایه گذاری صورت گرفت که نسبت به سال قبلش 7/1 درصد افزایش یافت.
شانگهای به لحاظ تولیدات خود معروف است و برای حفظ این شهرت می بایست به تحقیق و توسعه ، توسعه فناوری و سرمایه گذاری تداوم ورزد.
منبع : چاینادیلی