تراز تجاري ايران با چين مثبت است

تهران - رييس اتاق بازرگاني و صنايع ايران و چين گفت: تراز تجاري ايران با چين با احتساب صادرات نفت مثبت است و انتظار مي رود در آينده نه چندان دور حتي بدون احتساب نفت نيز ، تراز تجاري ايران با چين مثبت شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا ، ' اسداله عسگر اولادي ' روز دوشنبه در همايش 'تجارت برابر ايران و چين' كه در مركز همايش هاي صداوسيما برگزار شد، افزود: با توجه به روند رو به رشد صادرات نسبت به واردات ايران، انتظار مي رود تراز تجاري ايران با چين بدون احتساب صادرات نفت نيز مثبت شود.
وي در خصوص تجارت با چين نكاتي را براي حاضران در همايش ارائه كرد و گفت: چيني ها تمايل به كار با افرادي دارند كه به آنان اعتماد كنند. شبكه ارتباطي خود را با چين دست كم نگيريد و ارتباط با شبكه هاي مختلف را نيز حفظ كنيد.
سفارش هاي عديده، سرمايه گذاري دراز مدت، سخنان بدون غرور و عدم مراوده با دلالان و واسطه ها از ديگر توصيه هاي رييس اتاق بازرگاني و صنايع ايران و چين به تجار و حاضران در اين همايش بود.
همايش يك روزه تجارت برابر ايران و چين با حضور سفير چين در ايران، مدير گروه توسعه همكاري هاي اقتصادي ايران و چين و تعدادي از بازرگانان نمونه ايران و چين در مركز همايش هاي صدا و سيما برگزار شد.
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30472465