رئیس کل بانک مرکزی در گفت‌و‌گو با ایلنا: افزایش قیمت کالاهای اساسی موقتی است

اولویت بندی تخصیص نرخ ارز به کالاهای اساسی تا تکمیل ذخیره سازی این کالا‌ها ادامه دارد/ با تکمیل ذخیره سازی کالاهای اساسی در شرایط تحریمی قیمت‌ها روند نزولی خود را خواهند داشت.
رئیس کل بانک مرکزی، از احتمال افزایش قیمت کالاهای اساسی اولویت بندی تخصیص نرخ ارز خبر داد.
محمود بهمنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اعلام اینکه احتمال افزایش در قیمت کالاهای اساسی به صورت موقت وجود دارد، از تداوم اولویت بندی تخصیص نرخ ارز به کالاهای اساسی تا تکمیل ذخیره سازی این کالا‌ها خبر داد و گفت: در شرایط تحریمی نرخ مرجع ارز تغییری نخواهد کرد.
بهمنی، بار دیگر از اولویت بندی نرخ ارز در شرایط تحریمی دفاع کرد و گفت: این اولویت بندی در راستای حفظ ذخایر ارزی کشور بوده و بانک مرکزی در تلاش است که نرخ ارز را در حالت تعادلی و شناور قرار داده و از ارزان فروشی آن خودداری کند.
به گفته بهمنی، احتمال افزایش قیمت کالاهای اساسی اولویت بندی شده در بازار وجود دارد و تصریح کرد: البته این امر مقطعی بوده، زیرا که با تکمیل ذخیره سازی کالاهای اساسی در شرایط تحریمی قیمت‌ها روند نزولی خود را خواهند داشت.
رئیس کل بانک مرکزی همچنین با انتقاد از منتقدان راه اندازی بورس ارز تاکید کرد: راه اندازی بروس ارز منجر به تعادل بازار ارز و کشش تقاضا در بازار می‌شود.