افضلی فر به مهر خبر داد: بانک مرکزی راهکارهای هدایت تسهیلات بانکی به تولید را به مجلس ارائه می دهد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از ارائه راهکارهای هدایت تسهیلات بانکی به سمت تولید ملی از سوی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد،کشاورزی و صنعت به کمیته مشترک مجلس شورای اسلامی خبر داد.
مصطفی افضلی فر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر اظهار داشت: کارگروه مشترک کمیسیون صنایع و اصل نود مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی، وزارت کشاورزی،اقتصاد و صنعت،معدن و تجارت که چندی پیش جهت بررسی موانع تولید در کشور تشکیل شد تاکنون 4 جلسه برگزار کرده است.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسات مشترک راهکارهای حمایت از تولید ملی بررسی شده است.
افضلی فر اظهار داشت: در این جلسات مقرر شد که بانک مرکزی و وزیران اقتصادی راهکارهای هدایت منابع و تسهیلات بانکی به سوی تولید ملی را بررسی کنند و به کمیته مشترک گزارش دهند.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت موجود در تولیدات نمی تواند ادامه یابد و باید هر چه سریع تر راهکاری برای حمایت از تولید ملی یافت تصریح کرد: تحقق شعار سال حمایت از تولید ملی، بیکاری تعداد زیادی از کارگران صنایع و تولیدات ورشکسته و مقابله با تشدید تحریم ها لزوم حمایت از تولیدات ملی و هدایت تسهیلات بانکی به این سو را بیش از بیش نمایان می سازد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مرداد ماه سال جاری در پایان جلسه مشترک با کمیسیون اصل 90 وزیران اقتصادی دولت و رئیس کل بانک مرکزی از تشکیل کارگروه مشترکی با حضور وزرای اقتصاد و صنعت و کمیسیون صنایع و اصل 90 برای حل مشکلات تولید ملی خبر داد.