سخنرانی رئیس اتاق ایران وروسیه در سمینار بانکداری و مالی در اتاق بازرگانی و صنعت استراخان روسیه

سمینار بانکداری  و مالی  با هدف  حل مسائل و معضلات  مالی دو کشور ایران و روسیه  از سوی اتاق بازرگانی  و صنعت استراخان  و شورای تجاری روسیه و ایران  روز چهارشنبه 15 شهریور (6 سپتامبر) در استان استراخان روسیه برگزار گردید.
اسدا... عسگراولادی  رئیس اتاق بازرگانی ایران وروسیه در این نشست در مورد موضوعاتی از جمله  تاثیرمسائل بانکی در روابط دو کشور ،  مسائل بانکی دو کشور  و راههای توسعه  مسائل بانکی  بعلاوه  ایجاد روشها جهت  اطلاع طرفین  از تعرفه های گمرکی سخنرانی  نمود.
وی  توسعه بانکی و مالی در جهت افزایش  حجم معاملات  و توسعه مناسبات را در روابط دو کشور موثر دانست و  پیشنهاد  ارائه تسهیلات به بانکهای ایرانی  برای تاسیس کارگزار  یا شعبه  و اجازه سرمایه گذاری  متقابل در بازارهای سرمایه  و بورس ها چه در ایران و چه در روسیه  را در این نشست  مطرح نمود.
عسگراولادی در ادامه  با ارائه  خلاصه ای  از تاریخچه  اجلاس شورای بین المللی همکاریهای اتاقهای بازرگانی وصنعت  کشورهای اطراف دریای خزر از کلیه حضار برای حضور در چهاردهمین  اجلاس دوره ای  که در شهر ساری  برگزار میشود دعوت نمود.
در این جلسه مقامات روسی از جمله روسای اتاق بازرگانی  استراخان و شورای بازرگانی ایران وروسیه حضور داشتند.
لازم به ذکر است طی چهارماه نخست سال 91  حجم  کل  صادرات  به کشور روسیه  حدود 113 میلیون دلار و حجم کل واردات از این کشور حدود 553 میلیون دلار  می باشد.