الزامات تحقق توصیه‌های 10 گانه رهبر انقلاب در اقتصاد - 4 شرکت‌های دولتی باید به بخش خصوصی واقعی واگذار می‌شدند

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اصل 44 به درستی اجرا نشده است. شرکت‌های دولتی باید به بخش خصوصی واقعی و نه شبه‌دولتی‌ها واگذار شوند.
عبدالرضا عزیزی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد توصیه‌های ده‌گانه اقتصادی مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با اعضای هیئت دولت به مناسبت هفته دولت مبنی بر دنبال کردن اجرای اصل 44، مبارزه با مفاسد اقتصادی برای افزایش سرمایه‌گذاری، توانمند‌سازی بخش خصوصی، توجه به شرکت‌های متکی به اقتصاد دانش‌بنیان، حمایت از تولید ملی و ... بیان داشت: منویات مقام معظم رهبری در هر شرایطی قابل اجراست و برای سعادت دنیا و آخرت باید به فرمایشات ایشان توجه و به خواسته‌های ایشان عمل کنیم.
وی افزود: خواسته‌های رهبری ضمن معنوی و منطقی بودن، کارشناسی و دارای دیدگاه‌ بین‌المللی است، زیرا ایشان کار اجرایی داشته‌اند و هیچ‌ کدام از ما به اندازه ایشان کار اجرایی نکرده‌ایم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه بیان داشت: بزرگترین مشکلی که در راه اجرایی شدن منویات رهبری وجود دارد این است که ما توان و یا درک لازم از خواسته‌های ایشان را نداریم.
عزیزی افزود: اگر خواسته‌های بحق و بجای ایشان عملی شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد اما متأسفانه در 23 سال گذشته خواسته‌های ایشان  مغفول مانده است.
وی در ادامه گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری به عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری لازم است به تولید و تولید‌کننده توجه بیشتری شود در حالیکه در عمل این کار صورت نمی‌گیرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه بیان داشت: مجلس یارانه تولید را مصوب کرده اما از سوی دولت یارانه‌ای به تولید‌کننده پرداخت نمی‌شود، در نتیجه تولید با رکود مواجه شده و به این ترتیب اشتغال‌زایی هم از بین می‌رود و مشکلات و معضلات مختلف اقتصادی و اجتماعی پدید می‌آید.
نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصل 44 هم به درستی اجرا نشده؛ واگذاری شرکت‌های دولتی به خصوصی باید به درستی انجام شود و دولت در این موارد باید ناظر باشد؛ این در حالی است که شاهد واگذاری  شرکت‌های دولتی به شرکت‌های شبه‌دولتی هستیم.