تشکیل حوزه ارزی درستاد مبارزه باقاچاق کالاوارز؛‌به زودی

مالکی:ستاد از حوزه ارز فاصله گرفته است و باید به این حوزه بپردازد و به آن نزدیک شود و با همین رویکرد بزودی حوزه ارزی در ستاد تعریف می شود تا پیگیر این ماموریت باشد
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ایجاد واحد جدید حوزه ارزی در آینده نزدیک در این ستاد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر،فدا حسین مالکی در جلسه مشترک با مدیران گمرک ، ساماندهی وضع ارز و پایش ویژه این بازار را یکی از اهداف تشکیل حوزه ارزی اعلام کرد و افزود: جایگاه فراقوه ای ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز ایجاب می کند در شرایط کنونی با تدابیر ویژه ای در حوزه ارز وارد عمل شویم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت : ستاد از حوزه ارز فاصله گرفته است و باید به این حوزه بپردازد و به آن نزدیک شود و با همین رویکرد بزودی حوزه ارزی در ستاد تعریف می شود تا پیگیر این ماموریت باشد.
در جلسه مشترک مدیران ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک همچنین درباره راههای موثرتر مبارزه همه جانبه با قاچاق کالا و ارز گفتگو و تبادل نظر شد .
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این جلسه گفت: گمرکات کشور می توانند تاثیر مثبتی بر نظم و امنیت اقتصادی کشور داشته باشند.
وی با اشاره به شرایط خاص کشور و موضوع تحریم ها افزود: باید همه برای تحکیم و ثبات اقتصادی کشور تلاش کنیم.
مالکی تصریح کرد: تجربه 30 ساله انقلاب نشان داد که می توانیم از پس همه مشکلات و تحریم ها برآییم، انقلاب اسلامی محلی برای رشد و پرورش افراد برای مدیریت بحرانها شده و کشورمان به پرورش چنین مدیرانی شهره است.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: باید مشکلات اقتصادی کشور و همچنین قاچاق کالا را آسیب شناسی کنیم، متاسفانه برخی آقایان در اظهارنظرها مصلحت را رعایت نمی کنند و این روند به گونه ای است که حتی صدای مجلس هم درآمده است.
وی با بیان اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دنبال مبارزه اثربخش و موثر با قاچاق کالا است اظهارداشت، دراین زمینه نیزتلاش می کنیم مشکلات سازمان های عضو در این زمینه را برطرف کنیم .
مالکی افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل را راهی موثر برای مبارزه با قاچاق کالا دانست و گفت : باید کیفیت و کمیت کالاهای ایرانی را به حدی ارتقا داد که خانواده های ایرانی این کالاها را با اشتیاق خریداری کنند.