رییس کمیته واردات اتاق ایران در گفت وگو با پانا:

التهابات بازار ارز نرخ کالا و خدمات را افزایش داده است/ قدرت کنترل بازار ارز را نداریم

خبرگزاری پانا : رییس کمیته واردات اتاق ایران گفت : التهابات بازار ارز موجب افزایش نرخ کالا و خدمات شده و نتیجه آن را مردم به طور ملموس تجربه می کنند و شرایط کنونی محصول عدم قدرت کنترل بازار ارز است .

۱۳۹۱ سه شنبه ۲۸ شهريور ساعت 07:53

 

مجید رضا حریری با بیان اینکه عرضه کننده اصلی در بازار بورس دولت است ،اظهارکرد: مجموع ارزی که توسط بخش خصوصی به بازار بورس ممکن است وارد شود از ارزی که دولت به این بازار عرضه می کند بسیار کمتر است و دولت تنها متعادل کننده بازار ارز درشرایط تشکیل بورس ارز است و باید گفت اگر این قدرت مدیریتی در دولت وجود دارد چرا همین امروز اقدام به این کار نمی شود .

رییس کمیته واردات اتاق ایران ادامه داد: بخشی از تقاضای بازار ارز از طریق ارایه ارز مرجع درحال کنترل است اما باید گفت شرایط موجود به دلیل عدم قدرت کنترل بازار ارز است به همین دلیل تشکیل بورس ارز بازار تقاضا را تحریک کرده و قادر به سامان دهی وضعیت موجود نیز نخواهد بود .

حریری عنوان کرد: در شرایط کنونی هر بحثی درخصوص بورس ارز تقاضای بازار را بیشتر تحریک می کند و شاهد هستیم که نرخ ارز از زیر 2 هزار تومان امروز به مرز 2 هزار و 500 تومان رسیده است .

وی خاطرنشان کرد: بدون آنکه در خصوص بورس ارز کار کارشناسی یا طرح معینی در دست باشد تنها در خصوص آن جنجال رسانه ای شد و اظهارات متفاوتی در خصوص بورس ارز توسط مسوولان ارایه شد .