شب گذشته در کارگروه ارزی تصمیم گیری شد

تخصیص ارز برای ثبت سفارش ۲ درصد زیر قیمت بازار
خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس از تصمیم شب گذشته کارگروه ویژه مجلس و دولت خبر داد و گفت: با ابلاغ تصمیم این کارگروه از سوی رئیس جمهور، از روز پنجشنبه ارز ۲ درصد زیر قیمت بازار آزاد برای افرادی که ثبت سفارش کرده‌اند،عرضه می‌شود
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری خانه ملت ،موسی‌الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: در نشست امروز (28 شهریورماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس رئیس کمیسیون غلامرضا مصباحی مقدم گزارشی از نشست شب گذشته کارگروه ویژه میان دولت و مجلس ارائه داد.
نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس‌شورای اسلامی افزود: در این کارگروه که سه تن از نمایندگان مجلس یعنی آقایان غلامرضا مصباحی مقدم، محمدحسن ابوترابی‌فرد و رضا عبداللهی به همراه تیم اقتصادی دولت حضور داشتند و تصمیمات مهم ارزی اتخاذ شد.
وی ادامه داد: مهم‌ترین تصمیم شب گذشته کارگروه ارزی مجلس و دولت این بود که ارز 2 درصد زیر قیمت بازار آزاد برای افرادی که ثبت سفارش و تقاضا دارند از طریق بانک‌ها و بانک مرکزی در نظر گرفته می‌شود.
ثروتی با بیان اینکه هر روز از طریق صرافی‌ها و بانک‌ها نرخ ارز آزاد اعلام و مشخص می‌شود، تصریح کرد: همانطور که در  خارج از کشور روزانه نرخ نفت و طلا اعلام می‌شود قرار شد نرخ ارز هم به همین ترتیب اعلام و 2 درصد این نرخ به متقاضیان ارز داده شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد:افرادی که متقاضی بوده و قصد ثبت سفارش دارند،با مشخص شدن بانک‌های عامل می‌توانند در سیستم رایانه‌ای بانک مرکزی سفارش خود را ثبت و ارز 2 درصد زیر قیمت بازار دریافت کنند.
طبق گفته ثروتی این مصوبه مهم کارگروه ویژه ارزی مجلس و دولت از سوی رئیس جمهور ابلاغ شده و از روز پنجشنبه اجرایی می‌شود.