افزایش 35 درصدی صادرات سنگ‌آهن/ چین بازار اصلی سنگ‌آهن صادراتی ایران

صادرات سنگ‌آهن کشور در شش ماهه نخست امسال با افزایش 35.8 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به بیش از 11.2 میلیون تن رسید.
به گزارش خبرنگار ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران ارزش صادرات سنگ‌آهن کشور نیز در نیمه نخست سال جاری با افزایش 88.7 درصدی بالغ بر 667.3 میلیون دلار شد. عمده صادرات سنگ‌آهن کشور مربوط به سنگ‌آهن به هم فشرده نشده و کنسانتره‌های آن به غیر از پیریت‌های آهن تفت شده می‌شود. چین همچنان بزرگترین بازار سنگ‌آهن صادراتی ایران محسوب می شود؛ به طوری که در نیمه نخست امسال بیش از 97 درصد از صادرات سنگ‌آهن ایران به این کشور انجام شد. مابقی صادرات سنگ‌آهن ایران نیز به بازارهای امارات، پاکستان، عراق، قطار، ترکمنستان، آلمان و هنگ کنگ انجام شده است.
بر اساس آمارهای منتشر شده ایران بیش از ۱٫۲ درصد از ذخایر جهانی سنگ‌آهن جهان را در اختیار دارد. همچنین هم‌اکنون ذخیره معدنی سنگ‌آهن ایران بیش از ۲٫۸ میلیارد تن است که اگر ذخایر غیرقطعی یا با توان تخمینی پایین را هم اگر حساب کنیم کل ذخایر سنگ‌آهن ایران دست کم به بیش از پنج میلیارد تن خواهد رسید که با تکمیل اکتشافات در سال‌های آتی این میزان افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری ایسنا
صادرات سنگ‌آهن کشور در شش ماهه نخست امسال با افزایش 35.8 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به بیش از 11.2 میلیون تن رسید. به گزارش خبرنگار ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران ارزش صادرات سنگ‌آهن کشور نیز در نیمه نخست سال جاری با افزایش 88.7 درصدی بالغ بر 667.3 میلیون دلار شد. عمده صادرات سنگ‌آهن کشور مربوط به سنگ‌آهن به هم فشرده نشده و کنسانتره‌های آن به غیر از پیریت‌های آهن تفت شده می‌شود. چین همچنان بزرگترین بازار سنگ‌آهن صادراتی ایران محسوب می شود؛ به طوری که در نیمه نخست امسال بیش از 97 درصد از صادرات سنگ‌آهن ایران به این کشور انجام شد. مابقی صادرات سنگ‌آهن ایران نیز به بازارهای امارات، پاکستان، عراق، قطار، ترکمنستان، آلمان و هنگ کنگ انجام شده است. بر اساس آمارهای منتشر شده ایران بیش از ۱٫۲ درصد از ذخایر جهانی سنگ‌آهن جهان را در اختیار دارد. همچنین هم‌اکنون ذخیره معدنی سنگ‌آهن ایران بیش از ۲٫۸ میلیارد تن است که اگر ذخایر غیرقطعی یا با توان تخمینی پایین را هم اگر حساب کنیم کل ذخایر سنگ‌آهن ایران دست کم به بیش از پنج میلیارد تن خواهد رسید که با تکمیل اکتشافات در سال‌های آتی این میزان افزایش خواهد یافت. 
خبرگزاری ایسنا