گزارشی ازعزاداری محبان اهل بیت (ع) به مناسبت محرم درچین

پکن - ایرانیان مقیم چین و محبان اهل بیت (ع) با برپایی آیین های ویژه ازجمله قرائت زیارت عاشورا و سینه زنی درسوگ سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش نشستند.
به گزارش ایرنا، درشهر پکن ایرانیان مقیم و شمار زیادی از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از کشورهای دیگر در حسینه سفارت جمهوری اسلامی ایران به عزاداری می پردازند.

دراین مراسم که از شب اول محرم آغاز شده حجت الاسلام و المسلمین شریعتی درمورد سیره تربیتی سالار شهیدان حسین ابن علی (ع) درصحنه کربلا سخنرانی می کند.
گزارش دریافتی ازشهر شانگهای درشرق چین نیز حاکیست هموطنان ایرانی مقیم درغم ایام شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) به سوگ نشسته اند.
مراسم گرامیداشت یادو خاطره قافله سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش دراین شهر از شب هفتم ماه محرم درمحل سرکنسولگری کشورمان شروع شده و تا 13 این ماه ادامه می یابد.
دراین مراسم پس از قرائت زیارت عاشورا حجت الاسلام والمسلمین بهرامی درباره قیام اباعبدالله الحسین (ع) و وقایع کربلا و همچنین موضوعات اخلاقی در اسلام سخنرانی می کند.
از شهر گوانجو مرکز استان گوانگ دونگ درجنوب چین نیز خبر می رسد هیات محبان اهل بیت (ع) مراسم ویژه ای را به مناسبت دهه اول محرم در یکی از مساجد این منطقه تدارک دیده است.
در مراسم عزاداری و نوحه خوانی گوانجو که با استقبال گسترده عاشقان اهل بیت از کشورهای مختلف و هموطنان روبه رو شده حجت الاسلام سید جواد موسوی سخنرانی می کند.
هرساله با فرا رسیدن این ایام، ایرانیان مقیم شهر گوانجو در قالب هیاتی به نام محبان اهل بیت(ع) از نخستین شب ماه محرم تا شب سوم شهادت امام حسین(ع) به عزاداری می پردازند.خبرگزاری ایرنا