ديدار چيني ها از منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در مراسم دیدار مدیرکل روابط امورخارجه استان گوانگ دونگ چین از این منطقه اقتصادی گفت : با توجه به توانمندیهای طرف چینی در صنایع فولاد و آلومینیوم امکان تامین بخشی از نیازهای صنایع مستقر در منطقه از قبیل تجهیزات مکانیکی و هیدرولیکی ، تجهیزات آزمایشگاهی و انتقال تجارب در بخشهای معدنی و صنعتی و مشارکت در سرمایه گذاری وجود دارد .
آقای هندیان افزود : منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با جذب سرمایه گذاران جدید ، تولید سالانه 10 میلیون تن فولاد ، 500 هزار تن آلومینوم و 70 میلیون تن تخلیه و بارگیری مواد معدنی و فله ای و نفتی را در افق توسعه خود دارد و در پی افزایش سهم صادرات سالانه خود از یک میلیارد دلار به 6 میلیارد دلار است .
مدیرکل روابط امورخارجه استان گوانگ دونگ چین نیز در این بازید گفت : ظرفیتهای موجود در استان گوانگ دونگ در زمینه فولاد و آلومینیوم به منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس منتقل می شود .
آقای فولانگ افزود : باید هیاتهای کارشناسی طرفین برای شناخت بیشتر و آشنایی با ظرفیت های سرمایه گذاری باهم تبادل نظر کنند.
در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی خلیج فارس 23 واحد صنعتی مستقراست و سالانه بیش از 3 میلیون تن فولاد ، 257 هزارتن آلومینوم تولید و بیش از 6 میلیون تن مواد معدنی و فلزی تخلیه و بارگیری می شود .
گوانگ‌دونگ (Guangdong)‏ یا کانتون با جمعیت بیش از 100میلیون نفری یکی از 22 استان کشور چین در سواحل جنوب شرقی این کشور است.
گوانگ دونگ از نظر تولید ناخالص داخلی بیشترین رتبه را در میان استان‌های چین دارد .
مشترکات فراوان دو استان هرمزگان و گوانگ دونگ به ویژه در حوزه دریایی و بندری می‌تواند زمینه‌ساز ارتباط خوبی بین دو کشور ایران و چین باشد .


واحد مرکزی خبر