نعمت زاده: رایزن بازرگانی به 24 کشور اعزام کرده ایم/امضای 190 تفاهم نامه پس از اجرای برجام

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان دستاوردهای صنعتی و تجاری کشور پس از اجرایی شدن برجام گفت که باهدف رصد تحولات اقتصادی و بازرگانی کشورهای هدف، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ۲۴ کشور رایزن بازرگانی تعیین و اعزام کرده است.
از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدرضا نعمت زاده عصر شنبه در همایش «برجام و اقتصاد مقاومتی؛ فرصت ها و ظرفیت ها» در محل وزارت امور خارجه، با تشریح اولویت های همکاری اقتصادی و تجاری با کشورها، به برشمردن دستاوردهای صنعتی و تجاری کشور پس از اجرایی شدن برجام پرداخت.
وی افزود: افزایش امیدواری برای سرمایه گذاران و در نتیجه رشد اقتصادی و اشتغال در کنار قابلیت برنامه ریزی و افزایش بهره وری صنعتی از جمله آثار مهم برجام است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام سفر ۷۹۱ مقام دولتی صنعتی و تجاری خارجی به همراه ۲ هزار و ۴۵ شرکت خصوصی به کشور اظهار داشت: فقط در بخش صنعت، معادن و تجارت حدود ۱۹۰ تفاهم نامه با شرکت های دولتی و غیردولتی خارجی به امضاء رسیده است.
نعمت زاده گفت: پس از اجرایی شدن برجام مذاکرات فشرده برای پیوستن ایران به سازمان جهانی تجارت شتاب بیشتری گرفته است.
وی خاطرنشان ساخت: به منظور رصد تحولات اقتصادی و بازرگانی کشورهای هدف، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ۲۴ کشور رایزن بازرگانی تعیین و اعزام کرده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان چشم انداز همکاری های بین دو وزارتخانه، هم افزایی هرچه بیشتر برای تسهیل ارتباط تجار و سرمایه گذاران خارجی بویژه ایرانیان مقیم خارج با نهادها و بنگاه های اقتصادی داخلی را خواستار شد.


ایرنا