سفیر چین در ارومیه: گسترش ارتباط از طریق جاده ابریشم جزء برنامه‌های اصلی چین است

سفیر چین در ارومیه گفت: سمینارها و راهکارهای متعددی در چین برای گسترش ارتباطات از طریق جاده ابریشم برگزار شده است.
پانک سان امروز در اجلاس سفرای کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار داشت: ابریشم جاده بسیار مهم از لحاظ فرهنگی و اقتصادی محسوب شده و بسیاری از کشورهایی که در مسیر این جاده قرار ندارند نیز متمایل به تجارت در مسیر این جاده هستند.
وی با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری چینی نیز مایل به استفاده از این جاده هستند بیان کرد: گسترش ارتباط از طریق جاده ابریشم جزء برنامه‌های اصلی چین محسوب می‌شود.
در ادامه این مراسم سفیر  ویتنام با بیان اینکه ویتنام جزء کشورهای واقع شده در مسیر جاده ابریشم نیست اما بر استفاده از این جاده تاکید دارد خاطر نشان کرد: همه ی انسان‌ها برای زندگی به تعامل و ارتباط با یکدیگر نیاز داشته و هدف تقویت ارتباط از مسیر جاده ابریشم نیز گسترش ارتباطات میان کشورهاست.
نگویان هونگ با بیان اینکه ایران کشوری امن برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود تصریح کرد: تصور اینکه ایران کشوری ناامن و حمایت کننده از تروریست است یقینا اشتباه بوده و به دلیل کمبود اطلاعات خود فرد است.
هم چنین در ادامه این مراسم نیز رئیس گروه سرمایه گذاری و مسئول دبیرخانه مرکزخدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی بابیان اینکه بسته هایی برای کسب آگاهی بیشتر در اختیار سفیران قرارداده شده تصریح کرد: این بسته‌ها شامل اطلاعاتی در مورد ظرفیت‌های سرمایه گذاری برای هر شهر بوده که به تفکیک نوشته شده است.
حبیب تربتی با بیان اینکه تاکنون در آذربایجان غربی 72مورد سرمایه گذاری صورت گرفته است افزود: 41 مورد از این سرمایه گذاری‌ها در بخش صنعت و معدن استان، 21مورد در بخش کشاورزی، چهار مورد در بخش زیرساخت های مربوط به آب رسانی و شش مورد نیز در بخش های مربوط به حوزه میراث فرهنگی است.