نظارت‌ها در گمرک الکترونیکی شد

معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران از الکترونیکی شدن نظارت‌ها در گمرک خبر داد
علیرضا مقدسی با اعلام این مطلب در جمع مسئولان بازبینی گمرکات سراسر کشور گفت: بازبینی اکنون با الکترونیکی شدن در شرایط بهتری انجام می‌شود و زمان انجام کار کوتاه‌تر شده است و مسئولان بازبینی می‌توانند به صورت آنلاین روند کار را بررسی کنند و از نحوه کار مطلع شوند.

وی افزود: روال کار در بخش بازبینی اکنون با گذشته تفاوت‌های زیادی دارد و همکاران باید خود را نسبت به سیستم به روز کنند.
مقدسی با اشاره به تخصص افرادی که در بخش بازبینی فعالیت دارند ، ادامه داد: این افراد در بخش‌های مختلف حتی ترانزیت مشغول به فعالیت بودند و دارای دانش تخصصی در بیشتر بخش‌ها هستند.

معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران کار در این بخش را سخت دانست و گفت: افرادی که در بخش بازبینی مشغول فعالیت هستند باید دارای یک ذهن تحلیلگر در زمان مشاهده اسناد باشند و اگر اشتباهی از سوی متقاضی به صورت سهوی رخ داده آگاه باشند و سریعاً برای اصلاح مشخصات اقدام کنند.

وی بازبینی را یکی از بخش‌های مهم در گمرک برشمرد و تصریح کرد: بازبینی واحد تفکر فنی مدیر بوده و اگر این دکمه درست کار کند ضریب سلامت سازمان افزایش خواهد یافت.

مقدسی اضافه کرد: تشریفات ترخیص و رویه‌های گمرکی و حتی بخش‌های وکالت‌نامه هم در این قسمت قرار گرفته و از اسناد کاغذی به الکترونیکی تبدیل شده است که این موضوع باعث می‌شود تا سوءاستفاده از بخش‌های مختلف کاهش یابد.
معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران گفت: اکنون بیشتر بخش‌های گمرک الکترونیکی شده است و بخش بازبینی نیز کار خود را به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد.

خبرگزاری صدا و سیما