گزیده اخبار مرتبط با چین مورخ 27 شهریور ماه 1389

چين منافع خود در روابط با ايران راقرباني سياست هاي آمريكا نخواهد كرد

27shahrivar89


پكن - برخي منابع و پايگاه هاي خبري در چين به نقل از كارشناسان و صاحب نظران اين كشور نوشتند كه جمهوري خلق چين منافع خود در مناسبات با جمهوري اسلامي ايران را قرباني سياست هاي ضد ايراني آمريكا نخواهد كرد.
به گزارش ايرنا، پايگاه اينترنتي ' ياله گلوبال ' yaleglobalكه اخبار و گزارش هايي به زبان هاي چيني و انگليسي منتشر مي كند ، روز پنجشنبه در تارنماي اينترنتي خود نوشت : سياست هاي ضدايراني آمريكا محكوم به شكست است وواشنگتن با القاي سياست 'ايران هراسي' در حال پرونده سازي عليه تهران است.

اين پايگاه خبري سياست رهبران آمريكا مبني بر محور شرارت بودن ايران را بخشي از سناريوي واشنگتن براي تهديدآميز معرفي كردن جمهوري اسلامي ايران در ميان كشورهاي منطقه و جهان دانست و نوشت : دولت آمريكا در راستاي سياست هاي ضد ايراني خود ، تهديد به توسل به زور در برابر ايران كرده است كه با اين حركت خود كل منطقه را در يك وضعيت بحراني و پرمخاطره قرار داده است.
' آمريكا نه فقط سايه جنگ را بر سر جهان افكنده است بلكه به منافع چين نيز لطمه مي زند و هرچند چين به روابط خود با آمريكا اهميت مي دهد ، اما پكن نمي تواند روابط رو به رشد خود با ايران را فداي منافع آمريكاييها كند.'
اين پايگاه خبري به نقل از ' اين گانگ ' محقق ارشد آكادمي علوم اجتماعي چين در امور غرب آسيا نوشت : چين محتاطانه در حال برقراري توازن در منافع خود با ايران ، كشورهاي عربي و آمريكاست.
وي گفت : ايران از چين بنزين خريداري مي كند و مباحثي ميان دوطرف درخصوص مشاركت چين در ساخت هفت پالايشگاه در ايران مطرح شده است كه اين همكاري ها جزو فهرست تحريم هاي سازمان ملل نيست.
به گفته اين محقق چيني ، پس از آنكه شركت هاي اروپايي در راستاي سياست هاي آمريكا و دنياي غرب عليه ايران ، از مشاركت در طرح هاي نفت و گاز ايران خودداري كردند ، شركت هاي چيني به سرعت فرصت را مغتنم شمرده همكاري هاي خود را با ايران گسترش دادند.


خبرگزاری ایرنا

نرخ تورم چين به بالاترين حد خود طي دوسال اخير رسيد

خبرگزاري فارس : به دنبال خشكسالي بي سابقه و سيل در چين، نرخ تورم اين كشور طي ماه اوت به بالاترين رقم خود در دو سال اخير رسيده است.
27shahrivar89-1

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز افزايش قيمت محصولات كشاورزي و مواد غذايي تاثير زيادي در رشد نرخ تورم چين داشته است. اين براي دهمين ماه متوالي است كه نرخ تورم چين با افزايش

روبرو شده و اين مساله مي تواند مقامهاي بانك مركزي چين را براي افزايش هر چه سريعتر نرخ بهره بانكي متقاعد كند .
بر اساس اين گزارش، نرخ تورم دومين اقتصاد بزرگ جهان در ماه اوت به بيش از 5/ 3 درصد رسيده است . اين رقم در ماه جولاي نيز به بيش از 3/3 درصد رسيده بود .
اين بالاترين نرخ تورم چين از دسامبر 2008 به شمار مي رود . شاخص قيمت مواد غذايي در چين در ماه اوت با رشد فزاينده 5/ 7 درصدي روبرو شده است .
به اعتقاد كارشناسان اقتصادي، افزايش نرخ تورم و رشد غير منطقي ارزش سهام در شرايط كنوني مهمترين تهديد عليه اقتصاد چين است . نرخ بهره پس اندازهاي بانكي در چين هم اكنون به 25/ 2 درصد رسيده است . اين نرخ از دسامبر 2007 تا كنون بدون تغيير مانده است .

خبرگزاری فارس
قرارداد طرح انتقال آب از سرشاخه‌هاي كارون به رفسنجان و انار آغاز مي‌شود

27shahrivar89-2


خبرگزاري فارس: نماينده مردم محترم رفسنجان و انار در مجلس گفت: انتقال آب از سرشاخه‌هاي كارون به دشت رفسنجان و انار در حال انجام است و قرارداد آن با كشور چين منعقد و به زودي اجراي طرح آغاز مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، حجت‌الاسلام حسن هاشميان شامگاه پنج‌شنبه در جمع مسئولان شهرستان انار اظهار داشت: بزرگ‌ترين خدمتي كه به اين منطقه انار در دولت نهم شد، ارتقاي آن به شهرستان است.

وي افزود: مردم و مسئولان مشكلات خود را با دفتر نماينده مردم در رفسنجان در ميان بگذاريد تا بتوانيم به آن‌ها رسيدگي كنيم.
هاشميان تصريح كرد: به زودي يك دفتر نيز در شهرستان انار براي نماينده مجلس راه‌اندازي مي‌شود تا مشكلات راحت‌تر رفع شود.
وي با درخواست از فرماندار انار مبني بر راه‌اندازي دفتر شوراي برنامه‌ريزي گفت: شهرستان انار از مناطقي است كه از رده دانشگاهي بسيار بالايي برخوردار است و مشكلات خود را با شوراي برنامه‌ريزي در ميان بگذاريد تا پيگير آن‌ها باشم.
هاشميان همچنين خواستار راه‌اندازي تمام ادارات در مكاني مناسب شد و بيان داشت: اين كار به رفاه شهروندان كمك موثري مي‌كند و از لحاظ انرژي نيز صرفه‌جويي مي‌شود، راه‌اندازي شهركي براي ادارات در انار مي‌تواند بهترين راه باشد.
وي در ارتباط با انتقال آب از سرشاخه‌هاي كارون به دشت رفسنجان و انار اظهار داشت: اين كار در حال انجام است و قرارداد آن با كشور چين بسته شده و به زودي اجراي آن آغاز مي‌شود.
هاشميان تصريح كرد: 980 ميليون يورو به صورت وام با تسهيلات هفت ساله بدون بهره به اين امر اختصاص داده شده است و اين مبلغ در چهار قسط به اين طرح اختصاص مي‌يابد.
وي گفت: قرارداد احداث تونل بزرگ انتقال آب به طول 75 كيلومتر بسته شده كه اعتباري بسيار سنگين است و از بانك‌هاي اروپايي به بانك امارات و از آنجا به بانك عامل در تهران پرداخت مي‌شود.
هاشميان افزود: با كمترين نرخ آب را تحويل مردم منطقه رفسنجان و انار مي‌دهيم و قرارداد احداث تونل در اين هفته بسته مي‌شود و از ابتداي مهر ماه آغاز به كار مي‌كند.
وي با بيان اينكه قطر لوله اين خط انتقال 4.5 متر است، تصريح كرد: در اين طرح يك دريچه در انار و يك دريچه در رفسنجان ساخته مي‌شود.
وي عنوان داشت: براي اشتغال‌زايي بايد مجتمع صنعتي در اين شهرستان راه‌اندازي شود، به دليل اينكه شهرستان انار تك محصولي است، از اين رو مردم از اين مشكل رهايي مي‌يابند.
هاشميان همچنين در مورد اعطاي تسهيلات با بهره پنج درصد به ادارات و نهادها قول مساعد داد و گفت: تسهيلاتي از كشورهاي ديگر درخواست شده كه اميدواريم هر چه زودتر پرداخت شود.
وي اظهار داشت: با راه‌اندازي طرح بزرگ خط انتقال آب از سرشاخه‌هاي‌ كارون موجب مي‌شود، برداشت محصول به هفت برابر ارتقا يابد و حدود 400 هزار هكتار از باغ‌هاي شمال استان قرار دارد و حدود يك ميليون و 200 هزار نفر مشغول به كار كشاورزي هستند.

خبرگزاری فارسانتشار نسخه جدید لغت نامه چینی آکسفورد

موسسه انتشاراتی دانشگاه آکسفورد بتازگی نسخه جدیدی از لغت نامه چینی-انگلیسی شامل بیش از 670 هزار اصطلاح محلی و کلمه را منتشر کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، این لغت نامه 2064 صفحه‌ای ارزشی معادل 35 یورو دارد و به گفته ناشران نسخه آنلاین لغت نامه نیز بزودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. در حال حاضر به جز آکسفورد تنها لغت نامه جامع موجود در بازار لغت نامه "فار ایست" است.
لغت نامه چینی-انگلیسی آکسفورد در نوع خود یکی از بزرگترین لغت نامه‌های جهان است که توسط جمع 60 نفری از ویراستارهای موسسه انتشاراتی آکسفورد و نشریه آموزش و تحقیق زبانهای خارجی چین تالیف شده است. در این لغت نامه اصطلاحات و کلمات عامیانه ای که جوانان چینی بطور روزمره در اتاقهای گفتگو استفاده می‌کنند نیز به چشم می‌خورد.
بر اساس گزارش ایندیپندنت، به گفته جولی کلیمان سردبیر این لغت نامه، نیاز افراد غیر چینی به یادگیری این زبان کاملا نسبت به دهه‌های پیشین تغییر کرده است.
امروزه با توجه به موقعیت چین در دنیای اقتصاد و دشواری این زبان، افراد زیادی تمایل به یادگیری آن دارند. بطور مثال این لغت نامه دارای نرم افزاری است که با تلفظ کامل و ساده تمامی لغات و اصطلاحات،  یادگیری آن را برای کاربر ساده تر می‌کند. در عین حال یکی از بزرگترین امتیازهای این لغت نامه، جامع و کاربردی بودن آن و وجود اصطلاحات محلی چینی است.

خبرگزاری مهر


کارخانه تولید مشترک ماشین آلات راهسازی ایران و چین احداث می‌شود

کارخانه تولید مشترک ماشین آلات راهسازی ایران و چین با سرمایه‌گذاری 42 میلیون یورو در شهرستان ایذه در استان خوزستان ساخته می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا افراسیابی مدیرعامل حفار ماشین شیراز امروز چهارشنبه در حاشیه برگزاری سمینار اصول و مبانی مهندسی تجهیز و به کارگیری ماشین آلات در پروژه های عمرانی در تهران این خبر را اعلام کرد.
وی افزود: کلنگ کارخانه ماشین آلات راهسازی و معدنی تا یک ماه آینده با حضور مقامات دولتی و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شهرستان ایذه به زمین زده می‌شود.
افراسیابی از قول وزیر صنایع و معادن برای حمایت همه جانبه از ساخت کارخانه ماشین آلات راهسازی و معدنی در شهرستان ایذه خبر داد و اظهارداشت: براساس برنامه ریزیهای انجام شده، قرار است این کارخانه ظرف مدت یکساله ساخته شود، ضمن اینکه سرمایه گذاری 42 میلیون یورویی در دو فاز در این پروژه انجام خواهد شد.
وی با اشاره به مشارکت 20 درصدی چینی‌ها در این پروژه، تصریح کرد: در حال حاضر 80 درصد بازار ماشین آلات راهسازی و معدنی در اختیار خارجی‌ها است که با احداث این کارخانه، به دنبال سهم 50 درصد از بازار خواهیم بود.
به گفته افراسیابی، اشتغالزایی 2000 نفری برای این پروژه - به صورت مستقیم و غیر مستقیم - پیش بینی شده است.
سمینار اصول و مبانی مهندسی تجهیز و به کارگیری ماشین آلات در پروژه های عمرانی در تهران صبح امروز با دهقان نماینده مردم ایذه و باغملک و برخی مسئولان دولتی در تهران آغاز به کار کرد.

خبرگزاری مهر

چین در گسترش و کاربرد دانش و فناوری صرفه جویی در مصرف انرژی می کوشد

امروزه صرفه جویی در مصرف انرژی، حفاظت از محیط زیست، پیشرفت بشر به سوی عصر انرژی های تجدید پذیر و گذر از عصر نفت و سوخت های فسیلی، تفاهمی است که بین همۀ کشورهای جهان به وجود آمده است. دولت چین نیز همیشه به صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش تخلیۀ گازهای گلخانه ای اهمیت فوق العاده ای داده است.
مسئول وزارت علم و فناوری چین روز پنجشنبه 16 سپتامبر، 25 شهریور اعلام کرد که طی سال های اخیر، دولت چین با اجرای تدابیر علمی و فنی در این راستا گام برداشته و به دستاوردهای مهمی رسیده است. در این باره گزارش خبرنگار رادیوی بین المللی چین را می شنوید.
پیشبرد اقدامات ذکر شده، توسط علم و فناوری از اقدامات محوری دولت چین است. در سال های اخیر چین برنامه های خاصی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش تخلیۀ گازهای گلخانه ای و اقدام همه جانبۀ علمی و فنی و نیز سرمایه گزاری در این کار را افزایش داده است. جان لایی وو معاون این وزارتخانه می گوید:
«در طول برنامۀ پنج سالۀ یازدهم توسعۀ کشور، دولت جمعاً بیش از 10 میلیارد یوان بودجه برای پژوهش و توسعۀ علمی و فنی اختصاص داد و برای کاهش مصرف انرژی در هر واحد تولید ناخالص داخلی و کاهش میزان تخلیۀ آلاینده های عمده پشتیبانی نیرومندی فراهم کرد».
این مقام گفت: وزارت علوم و فناوری چین طی سال های اخیر سرگرم نوآوری هایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش تخلیۀ گازهای گلخانه ای بوده و برخی مشکلات فنی در تولید و کاربرد انرژی های تجدید پذیر و استفادۀ مؤثر و پاک از سوخت های فسیلی را حل کرده و چندین مورد فناوری سبز بومی در زمینه هایی از جمله ذغال سنگ، گاز طبیعی و باتری های خورشیدی و غیره معرفی کرده است که حق انحصاری مالکیت معنوی آنها را دارد.
بازدیدکنندگان از نمایشگاه جهانی شانگهای 2010 در محوطۀ نمایشگاه با نوعی خودروی سبز ساخت چین آشنا شدند که در داخل کشور طراحی و تولید شده و 1100 دستگاه از آن در محوطۀ نمایشگاه و اطراف آن به حمل و نقل مسافران مشغول اند. بازدیدکنندگان از نمایشگاه همچنین به اهمیتی که دولت چین به رشد صنعت ساخت خودروهای استفاده کننده از انرژی های جدید پی می برند. این مقام چینی افزود:
«این خودروها در کشور ما به نیروی محرکۀ ترکیبی اعم از برق شهری، باتری سوختی، باتری الکتریکی با محوریت سامانۀ فرمان الکترونیکی مجهز هستند که در تمام جهان ویژگی های ممتازی محسوب می شود.
گفته می شود دولت چین در 25 شهر کشور بیش از 500 دستگاه از این نوع خودرو را به کار انداخته و 970 میلیون یوان یارانه برای خرید و کاربرد آن در اماکن عمومی هزینه کرده است. علاوه بر این با کاربرد 1 میلیون و 600 هزار روشنایی در 21 شهر که از انرژی های تجدید پذیر استفاده می کنند، سالانه حدود 164 میلیون وات برق صرفه جویی کرده و پروژه های مشابهی نیز در عرصه های مختلف با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش تخلیۀ گازهای گلخانه ای در دست اجرا دارد.
همزمان، دولت چین قصد دارد به منظور افزایش توان رقابتی صنایع سنتی خود، کاربرد فناوری های جدید در آنها، از جمله در صنایع فولاد، برق، مصالح ساختمانی، پتروشیمی و کشاورزی را گسترش می دهد.
جان لایی وو گفت که برای رسیدن به بیشترین نتیجۀ ممکن در صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش تخلیۀ گازهای گلخانه ای، چین مایل است به هر کشوری به مبادلۀ دانش و فناوری های سبز بپردازد. او در پایان افزود:
«ما امیدواریم مطابق اصول پذیرفته شدۀ جهانی فناوری های سبز چین مورد استقبال واقع شود و همچنین فناوری های سبز کشورهای پیشرفته به همۀ کشورها و مناطق جهان راه بیابد تا به اتفاق در زیباسازی کرۀ سکونتگاهمان بکوشیم».

رادیو چینیبرگزاری نخستین مجمع بحث پیرامون اقتصاد با کربن پایین در پکن

نخستین مجمع بحث دربارۀ اقتصاد کربن پایین، توسط اتحادیه صاحبان موسسات وابسته به انجمن فارغ التحصیلان از کشورهای غربی و دانشکده علوم محیطی در چین، روز جمعه 17 سپتامبر (26 شهریور) در پکن برگزار شد.
این مجمع زمینه ای برای گفت وگوی مقامات ارشد و عالی رتبه به منظور اجرای نظریات توسعۀ کشور بر پایه اصول علمی و نیز بستری برای مطرح شدن پیشنهادهایی در رابطه با تغییر ساختار صنایع ملی چین می باشد. موضوع این مجمع بحث، «آینده جهان، تغییر ساختار» نام گذاری شده و قرار است موضوعاتی از جمله انرژی و سرمایه، انتشار کم کربن و نحوۀ زندگی انسان ها در آن بحث و بررسی شود.

رادیو چینی

«خانه خبرنگاران»: مرکز مطبوعاتی پیشرفتۀ اکسپوی جهانی شانگهای

27shahrivar89-3


مرکز مطبوعاتی اکسپوی جهانی شانگهای محلی برای حضور طولانی مدت خبرنگاران در طول برگزاری اکسپو، به منظور مخابرۀ اخبار و اطلاعات و انجام وظیفۀ خبرنگاری محسوب می شود. از زمان آغاز بکار این مرکز در 27 آوریل تاکنون، بیش از یکصد کنفرانس مطبوعاتی و مصاحبه های گروهی در این مکان که به خانه خبرنگاران معروف است، ترتیب داده شده و تعداد کل افرادی که برای تهیه خبر از اکسپوی شانگهای، در این مرکز نام نویسی کرده اند، از صد و سی هزار نفر فرا تر رفته است. این مرکز نه تنها در زمینه هایی از جمله تبادل اطلاعات و پشتیبانی فنی رسانه های گروهی از سراسر جهان برای انجام و ضبط مصاحبه ها، کوشا بوده بلکه، با اتخاذ تدابیری، به صورت دائمی از قشر خبرنگار حمایت و مراقبت می نماید. در برنامه امروز، شما را با «خانه خبرنگاران» اکسپوی جهانی شانگهای آشنا می نماییم.
مایکل رتنر، از مقاله نویسان برجسته در یکی از نشریات آمریکاست و در دو ماه گذشته، در مرکز مطبوعاتی فوق کار کرده است. او این مرکز را بسیار مجهز و تراز اول دانست و از همکاری نیروهای شاغل در آن که تمام خواسته های خبرنگاران را با دقت و به شکلی مطلوب، برآورده می کنند، قدردانی نمود. آقای رتنر می گوید:
«مرکز مطبوعاتی اکسپو، یک مکان بسیار خوب است. ساعات دایر بودن آن در شبانه روز مناسب است و می توانم صبح زود، در آن مشغول به کار شوم و شب ها نیز تا دیروقت بمانم و کارهای خود را به اتمام رسانم. موقعیت مکانی مرکز مطبوعاتی نیز کاملاً عالی است و تردد خبرنگاران برای انجام مصاحبه در سالن های مختلف اکسپو را تسهیل می کند. پس از مصاحبه می توانم به اینجا بازگردم تا در شبکۀ اینترنت، با همکارانم در آمریکا تماس بگیرم. فضای اینجا بسیار مطلوب است و چینی ها بسیار مهربان هستند. این مرکز، به رایانه و نوشیدنی داغ از جمله قهوه و نیز فضای خصوصی برای هر خبرنگار مجهز است تا کار خبرنگاری به بهترین شکل، صورت گیرد.»
در این مرکز مطبوعاتی، خبرنگاران مرد و زن، از مناطق مختلف جهان و نژادهای گوناگون، و نیز در رده های سنی متفاوت، گرد هم جمع می شوند و تازه ترین اخبار اکسپوی جهانی شانگهای را به اطلاع شنوندگان، بینندگان و خوانندگانی از سراسر این کره خاکی، می رسانند. از زمان گشایش اکسپو تا به امروز، این مرکز از حدود 1800 خبرنگار خارجی و بیش از 500 خبرنگار از هنگ کنگ، ماکائو و تایوان، پذیرایی بعمل آورده است. جیا دون بوئو، معاون گروه خبرنگاران خارجی مرکز مطبوعاتی اکسپوی شانگهای به خبرنگار سی.آر.آی می گوید:
«ما خدمات رسانی را به بهترین شکل و در تمامی زمینه ها ارائه می کنیم. به محض رسیدن یک خبرنگار
خارجی به این مرکز، یک نامه خوشامد گویی از ما دریافت می کند. در این نامه، خدمات این مرکز در زمینه های مختلف از جمله چگونگی برقراری ارتباط با ما به طور مفصل نوشته شده است تا این خبرنگار بتواند مکان و نیز افرادی که برای دریافت خدمات مورد استفاده خود نیاز دارد، بیابد.»
مرکز بین المللی رادیو و تلویزیون اکسپوی جهانی (آی.بی.سی)، از بخش های مهم این مرکز مطبوعاتی، محسوب می شود. تاکنون شمار برنامه های زندۀ پخش شده توسط این بخش، از جمله روز ملی سالن کشورها، مراسم گشایش هفته های استانی، شهری و نواحی خودمختار چین، به 140 برنامه رسیده است. گروه های رسمی اخبار تلویزیونی، حدود 900 خبر تلویزیونی را از این بخش استخراج کرده و تقریبا 2700 دقیقه خبر و برنامه خام خبری از طریق این بخش، در اختیار رسانه های گروهی داخلی و خارجی گذاشته شده است. آی.بی.سی، همچنین 120 نوع خدمات فنی از جمله ضبط و تهیه برنامه و نیز ارسال ماهواره ای را برای رسانه های داخلی و خارجی فراهم کرده است.
علاوه بر این، یک «مرکز مطبوعاتی اینترنتی» نیز توسط مرکز مطبوعاتی اکسپوی جهانی شانگهای با دقت کامل، ایجاد شده است و مورد علاقۀ فراوان خبرنگاران و کارکنان بخش مطبوعاتی سالن های واقع در اکسپو قرار می گیرد. این فضای اینترنتی، از یک طرف قادر است مصاحبه های صورت گرفته در سالن ها را در اسرع وقت، به اطلاع خبرنگاران برساند و از طرف دیگر، یک راه مطلوب و کارآمد برای هر سالن، به منظور ارسال اطلاعات خود بر روی این شبکه، می باشد. جیا دون بوئو، به طور معمول، با استفاده از «مرکز مطبوعاتی اینترنتی»، اطلاعات مصاحبه ای را برای محافل خبری خارجی ارسال می کند. او این فضای  مجازی را پل ارتباطی سریع و راحت ما بین خبرنگاران و شرکت  کنندگان در نمایشگاه اکسپوی جهانی می داند. معاون گروهخبرنگاران خارجی اکسپوی شانگهای می افزاید:
«به منظور کمک به خبرنگاران در درک بهتر اکسپو و انجام مصاحبه و گزارش های مطلوب تر، ما از مرکز مطبوعاتی اینترنتی خود، به بهترین شکل ممکن بهره می بریم و جلسات، فعالیت ها و کنفرانس های خبری متنوع را به سرعت، به این مرکز انتقال می دهیم تا عرصه ای شود که توسط آن، خبرنگاران بتوانند به جستجوی اطلاعات، گزارش ها و نیز افراد مصاحبه شده، بپردازند. مسئولان مطبوعاتی هر سالن و مکان موجود در اکسپوی 2010 شانگهای، می توانند از مرکز مطبوعاتی اینترنتی، اطلاعاتی درباره فعالیت سالن خود و نیز سایر سالن ها و مکان های اکسپو بیابند، و از این طریق، مقایسه ای بین سالن های مختلف و نحوۀ عملکرد آن ها صورت می گیرد. برنامه های سالن های اکسپو، هر روز
پر بار تر و متنوع تر شده و اخبار جدید تر و مفصل تری در اختیار خبرنگاران می گذارند. این کار در برقراری ارتباط حسنه بین سالن ها و خبرنگاران رسانه های گروهی، نقش سازنده ای خواهد داشت.

رادیو  چینی