گزیده اخبار مرتبط با چین مورخ 28 شهریور ماه 1389

اجراي محرك‌هاي اقتصادي در چين جواب داد!

دولت چين اعلام كرد كه اجراي برنامه‌هاي محرك اقتصادي در اين كشور تاكنون به ايجاد 22 ميليون فرصت شغلي منجر شده است.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دولت چين تاكنون برنامه‌هاي محرك اقتصادي به ارزش چهار تريليون يوآن معادل 595.4 ميليارد دلار اجرا كرده تا اقتصاد اين كشور از بابت بحران مالي جهاني آسيب كمتري ببيند.
به گزارش شين‌هوا، در همين حال يين ويمين، وزير منابع انساني و امنيت اجتماعي چين خبر داد كه از اواخر سال 2008 ميلادي كه دولت چين اقدام به اجراي برنامه‌هاي محرك اقتصادي در اين كشور كرد تاكنون 22 ميليون فرصت شغلي در چين ايجاد شده است.

خبرگزاری ایسنامديرعامل ايساکو:  قطعات چيني در تأمين قطعه شركت جايي ندارند

مديرعامل خدمات پس از فروش ايران‌خودرو (ايساكو) گفت: با توجه به دستورات مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو مبني بر حذف نمايندگان ضعيف در امر خدمت‌رساني و تكليف ايشان در مورد تأمين 50 درصدي از نياز بازار خدمات پس از فروش و افزايش دسترسي مشتريان به قطعات يدكي با بيش از 85 درصد تحقق درخواست شبكه، برنامه‌هاي گسترده‌اي در ايساكو تدوين شده و در حال اجرا است كه از نتايج آن هموطنان منتفع خواهند شد.
به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، محمدرضا بابائي در همايشي بعد از بازديد از نمايندگي‌هاي ايساكو در دفتر منطقه‌اي ساري ضمن اشاره به برنامه‌هاي توسعه شبكه نمايندگي‌ها به جهت دسترسي بهتر مشتريان و نظارت دقيق بر فعاليت‌هاي خدماتي نمايندگي‌ها به وسيله نمايندگان منتخب اظهار کرد: توان، دانش و تجربه شبكه خدماتي ايساكو به صورتي است كه امروز مي‌تواند آموزش خدمات را در كشور براي ديگر رشته‌هاي خدماتي نيز انجام دهد.
وي با اشاره بر لزوم توجه به تأمين و تدارك قطعات يدكي اصلي براي مشتريان گروه صنعتي ايران‌خودرو گفت: در سال جاري همه قطعات تهيه شده ايساكو از شركت‌هاي اصلي در خارج از كشور بوده ـ كه قطعات چيني در تأمين قطعه شركت ايساكو جاي ندارد ـ و در داخل نيز با نظارت شركت ساپكو بهترين قطعات با آزمون‌هاي كيفي خاص تهيه شده است.
در اين مراسم علي‌اصغرسرائي‌نيا- معاون بازاريابي و فروش ايران‌خودرو- نيز با اشاره به رشد متناسب فروش و درخواست هموطنان از خودروهاي ايران‌خودرو و حفظ رهبري بازار خودرو كشور در شش ماهه اول امسال گفت: به لحاظ تقويت محور خدمات در نمايندگي‌هاي منبعد براي نمايندگاني كه خدمات بهتري به مشتريان ارائه دهند، امتياز فروش بيشتر در نظر خواهيم گرفت و سعي در تقويت نمايندگاني داريم كه فعاليت‌هاي خدماتي آن‌ها رتبه مناسبي اخذ كرده است.
وي به قدرت شبكه فروش و خدمات پس از فروش ايران‌خودرو در كشور اشاره کرد و گفت: با توان اين شبكه گسترده و امكانات خدماتي بالاترين مزيت فروش در كشور را در دست داريم و با به روز كردن سيستم‌هاي فروش سعي در خريد آسان و بي‌دغدغه هموطنان داريم.

خبرگزاری ایسنا
سرمايه‌گذاري صد ميليارد دلاري دل در چين

غول سازنده رايانه دل با هدف سرمايه‌گذاري صد ميليارد دلاري در چين، سال آينده دومين مركز خود در اين كشور را كه طي دهه آينده داراي سريع‌ترين رشد بازار جهان خواهد بود، داير مي‌كند.
به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، طبق اعلام اين شركت مستقر در تگزاس، مركز جديد در شهر چنگدو در استان غربي سيچوان خواهد بود كه شامل ساخت، فروش، خدمات و پشتيباني در اين منطقه داراي رشد سريع است.
انتظار مي‌رود مركز جديد در سال 2011 عملياتي شود و علاوه بر شش هزار نفري كه دل تاكنون در چين به‌كار گرفته، تا سه هزار عضو جديد را استخدام خواهد كرد.
انتخاب مكان مركز جديد سياست دولت اين كشور در توسعه مناطق غربي در مواجهه با گران‌تر شدن مناطق ساحلي براي شركت‌هاي رايانه‌يي را تقويت مي‌كند. دل تامين‌كننده شماره دو رايانه در چين است و درآمدش در اين كشور طي يك دهه گذشته 11 برابر افزايش يافته است.

خبرگزاری ایسنابازدید هیات‌های بلند پایه ایرانی از اکسپو

28shahrivar89


مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از حضور مشاور رییس جمهوری و هیات همراه، هیاتی از استان کرمانشاه متشکل از مدیرکل امور اقتصادی استانداری‌‌، رییس اتاق بازرگانی، رییس اتاق صنایع و معادن و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی در اکسپو خبر داد.
کاظم اکبرپور در گفت‌و‌گو با شبکه اطلاع‌رسانی بازرگانی ایران(شابا)، ضمن اعلام این خبر، گفت: طی هفته‌های اخیر مقامات و هیات‌های بلند پایه ایرانی با حضور در سالن ایران ابراز رضایت خود را از نحوه برگزاری و غرفه‌آرایی اعلام کردند.
اکبرپور با اشاره به بازدید شهرداران مناطق 2،10،13،17 و 20 تهران از اکسپو‌، ادامه داد: در روزهای اخیر معاونین استانداری‌های استان‌های مختلف از جمله فارس، چهارمحال و بختیاری و قزوین در غرفه ایران حضور پیدا کردند.
وی اجرای برنامه‌های هنری جدید همچون خطاطی، نقاشی و سوخته‌نویسی روی چوب را از برنامه‌های مورد توجه بازدید‌کنندگان دانست و عنوان کرد: برنامه اجرای موسیقی زنده در سالن ایران و در میدان آزادی اکسپو کماکان ادامه دارد.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی با بیان این مطلب که کمیته فرهنگ‌، هنر و دفاع مقدس هفته دوم برنامه‌های خود را اجرا خواهد کرد: با توجه به فرصت باقیمانده سایر کمیته‌های تخصصی برنامه‌های خود را به صورت فشرده اجرا خواهند کرد.

خبرگزاری شابا