امضای توافقنامه تجارت آزاد چین با 24 کشور و منطقه جهان

معاون زیر بازرگانی چین یکشنبه 11 مارس در شهر پکن خبر داد، چین با 24 کشور و منطقه جهان توافقنامه تجارت آزاد امضا کرده است. وی تاکید کرد، مذاکرات تجارت آزاد و مذاکرات سازمان تجارت جهانی مکمل یکدیگر هستند و چین از تجارت چند جانبه حمایت می‎کند.
در کنفرانس مطبوعاتی نخستین نشست سیزدهمین دور مجلس ملی نمایندگان خلق چین امروز، وانگ شو ون معاون وزیر بازرگانی و معاون نماینده مذاکرات تجارت بین‎المللی چین اظهار کرد، تاکنون چین با 24 کشور و منطقه جهان توافقنامه تجارت آزاد امضا کرده است که این کشورها شامل کشورهای اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی، کشورهای حاشیه "یک کمربند-یک جاده" مانند پاکستان و گرجستان و دیگر کشورهای جهان مثل پرو و شیلی هستند. این شبکه مناطق تجارت آزاد علاوه بر کشورهای پیشرفته‎ای مانند استرالیا کشورهای در حال رشد را نیز در بر می‎گیرد.
معاون وزیر بازرگانی چین افزود، توسعه روابط تجاری و سرمایه گذاری چین و شرکای تجارت آزاد این کشور از اعضای خارج از تجارت آزاد سریع‌تر است. برای مثال، در سال 2017 میلادی، حجم تجارت چین و اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی به بیش از 500 میلیارد دلار رسیده و این رقم شش برابر حجم روابط تجاری در سال اجرای توافقنامه تجارت آزاد چین و این اتحادیه به شمار می‎رود.

China Radio International.CRI.