پنجمین نمایشگاه قطعات خودرو در تهران برگزار می‌شود

29aban89-1
تین نیوز: پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو در روزهای 27 تا 30 آبان ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
با وجود فشارها و تحریم های اعمال شده از سوی برخی كشورهای غربی علیه ایران، میزان مشاركت كشورها و شركت های خارجی در این دوره از نمایشگاه 23 درصد افزایش دارد.
همچنین فضای مفید تحت پوشش شركت‌های خارجی نسبت به نمایشگاه سال گذشته 67 درصد افزایش یافته است.
تاكنون حضور 16 كشور شامل تركیه، كره جنوبی، تایوان، آلمان، ایتالیا، امارات متحده عربی، برزیل، صربستان، لهستان، فرانسه، انگلستان، هند، چین، سوئیس، ژاپن و بوسنی برای شركت در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو قطعی شده است كه این تعداد نسبت به سال گذشته 23 درصد رشد نشان می‌دهد.
براساس این گزارش، امسال 28 شركت تولیدی از كشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و سوئیس به طور مستقیم و یا از طریق شركت‌های نمایندگی خود در نمایشگاه مشاركت كردند.
همچنین حدود 300 شركت داخلی در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو شركت می‌كنند كه نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشته است ضمن اینكه میزان تقاضای شركت‌های داخلی برای حضور در نمایشگاه 16 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته اما به دلیل نبود فضای كافی، امكان حضور همه آنها وجود ندارد.
در نمایشگاه امسال همچنین یك سالن جدید به مساحت حدود 1400 متر مربع مفید به فضای نمایشگاهی اضافه شد و مجموع متراژ مفید فضای تحت پوشش نمایشگاهی در پنجمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو به 12 هزار و 265 متر مربع رسید.